Fundacja Niezależnych Inicjatyw Studenckich im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego    KRS: 0000418372     REGON: 146091506     NIP: 1182084321
ul. Kazimierza Wóycickiego 1/3 bud. 23 lok. 018, 01-938 Warszawa

Camp Zero - obóz studentów UKSW

Camp   Zero  to   wakacyjny   wyjazd  integracyjny   współorganizowany z Samorządem Studentów UKSW i współfinansowany przez Uniwersytet. Na obozie pomagamy zaaklimatyzować się nowo przyjętym studentom w społeczności uniwersyteckiej.

Podczas każdej edycji uczestnicy mają możliwość poznania Rektora Uniwersytetu. Słowami-kluczami dla tego projektu są: integracja, odpoczynek, warsztaty i zabawa. Nasze propozycje to m.in. codzienne warsztaty (“Jak przetrwać studia?”, warsztaty dziennikarskie, fotograficzne, taneczne) i imprezy tematyczne, a także rywalizacje grupowe (Otrzęsiny), zawody sportowe i inne atrakcje (festiwal kolorów, pool party).

Każda z sześciu dotychczasowych edycji to ponad dwustu uczestników i kadra licząca około dwudziestu osób. Camp Zero odwiedzają nie tylko nasi studenci, lecz także absolwenci i sympatycy UKSW.
 

Zarejestruj się następną edycję na http://campzero.pl

Prymas Wyszyński  jako postać kształtująca polskie społeczeństwo

Konferencja skierowana do wszystkich osób, chcących pogłębić swoją wiedzę na temat m.in. życia i działalności Prymasa Tysiąclecia. 

Podczas wydarzenia prelegenci odpowiedzieli na takie pytania jak: Kim był Kardynał Stefan Wyszyński? Jak Jego nauczanie i postawa wpłynęły na polskie społeczeństwo? Jakie były realia życia Polaków w czasie komunizmu? Czy współcześnie możemy obserwować dziedzictwo Prymasa Tysiąclecia? 

Wśród gości spotkania znaleźli się: prof. dr hab. Anna Fidelus, dr Ewa Czaczkowska, ks. prof. dr hab. Dominik Zamiatał, ks. Jerzy Ławicki, dr Edgar Sukiennik, ks. prof. dr hab. Rafał Bednarczyk, Anna Rastawicka.

 

Konferencja odbyła się 16 grudnia 2020 r. o godzinie 10.00 w formule online. Dla pierwszych 100 osób zarejestrowanych i uczestniczących w ramach pakietu uczestnika  konferencji przewidziane były książki:  Kardynał Wyszyński. Biografia
 

Całą konferencję można obejrzeć pod linkiem:

www.prymastysiaclecia.pl

 

Aktywizacja Społeczna Osób Starszych

Po raz drugi mamy przyjemność realizować projekt dofinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Naszą propozycją jest cykl konferencji i warsztatów poświęconych tematyce szeroko pojętego bezpieczeństwa osób starszych – po 60-tym  roku życia. Uwrażliwienie i wskazanie sposobu na radzenie sobie      z zagrożeniami jakie płyną z otoczenia a także z zagrożeniami, które   stwarzamy    sami    poprzez    korzystanie   z   dostępnych   usług
w sposób nie do końca świadomy. Nowoczesne technologie stwarzają nam wiele nowych możliwości w korzystaniu z usług i dobrodziejstw tego świata, jednakże osoby starsze, po 60-tym roku życia, często nie rozumieją procesów zachodzących podczas korzystania z nich, co powoduje nieuświadomioną akceptację mechanizmów zagraża-jących bezpieczeństwu.  Projekt realizowany jest przy udziale  klubów seniora dzielnicy Bielany, Żoliborz, Wola, a także w Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Bluzy UKSW

Kolejny projekt realizowany przy współpracy z Samorządem Studentów UKSW, stworzony w 2015 roku.

W roku 2017 ruszyliśmy z nową edycją bluz - tym razem w sprzedaży dostępne są cztery kolory: ciemnogranatowy, bordowy, szary i zielony w pięciu rozmiarach - od S do XXL. Przed zakupem Studenci mają możliwość przymierzenia bluz w siedzibach Samorządu na obu kampusach, a sprzedaż internetowa ułatwia proces zakupu.

Ciepłe i dobrze prezentujące się bluzy promują uczelnię i przydają się na chłodniejsze dni.

Zapraszamy do sklepu:
http://sklep.studenciuksw.pl/.

 Camp Winter UKSW

W przerwie między semestrami szukamy zimy ❄.
Razem z Samorządem Studentów UKSW organizujemy między-semestralny obóz integracyjny, na którym korzystamy z uroków zimowej aury. W ciągu tych kilku dni jeździmy na nartach, na snowboardzie, urządzamy maratony filmowe i bawimy się na karaoke. Uczestników wyjazdu czeka też wiele innych atrakcji. Koszt obejmuje przejazd, ubezpieczenie, zakwaterowanie i wyżywienie.

Zarejestruj się następną edycję na http://campwinter.pl